Manuální lymfodrenáž těla


Jedná se o speciální jemnou masážní techniku ovlivňující lymfatický systém.

Zpomalení až stagnace toku lymfy má za následek vznik otoků, únavy, snížení imunity a postupně rozvoj závažných onemocnění. Vede k celkovému zpomalení metabolismu a následně má vliv na nárůst hmotnosti, vznik celulity.

Při pravidelné lymfodrenáži také dochází ke zlepšení biomechanických vlastností svalové tkáně, kloubů a kosterního aparátu. Snižuje se bolestivost kloubů dolních končetin, páteře, pánve, což má zásadní vliv na kvalitu života (  spánek, lepší fyzická kondice  atd. )

MLD je doporučována např.  :  žilní a lymfatické otoky, migréna a bolest hlavy, Bechtěrejev, , prevence a úprava žilní insuficience, akné, regenerace a zvyšování imunity organismu a zlepšení metabolismu

Nelze  ji provádět  ( kontraindikace , viz též sekce kontraindikace )  - veškeré zhoubné nádorové onemocnění, akutní bakteriální nebo virové onemocnění, infekce, horečka, akutní cévní onemocnění, kožní hnisavé rány, glaukom, těhotenství , hyperfunkce štítné žláy, onemocnění či otoky z onemocnění jater, srdce, ledvin, při astma, chronické bronchitidě ( pokud odsouhlasí lékař) , bolestivá nebo silná menstruace .

Má vlastní zkušenost :  hormonální změny, omezení pohybu u mně vedlo k  otoku dolních končetin , viditelný zejména v  oblasti kotníků a k únaveně. Již po první manuální lymfodrenáži jsem pozorovala  změnu - opadl otok a zároveň jsem v klidovém režimu  cítila, jak se lymfa aktivovala ( brnění, proudění  od kotníků, až do pánve a hlavy - kdo je citlivější může takto zavnímat). Opadla únava a také s tím dvě kila mé váhy.  Takže na tuto techniku spolu s kraniosakrálním uvolněním nedám dopustit. A jsem ráda, že je v "mé výbavě" a mohu ji nabízet ve svém Studiu Agmara