Kraniosakrální uvolnění

Skláním se před kraniosakrálním uvolněním, které, dle slov klientů, přináší zklidnění, úlevu, harmonii , radost a vitalitu.

Kraniosakrální uvolnění vnímejte jako relaxaci, kdy nejprve utišíte svojí mysl, zklidníte nervový systém a vědomě, za použití mého jemného doteku, začnete vnímat své tělo a jeho reakce. Můžete vnímat hřejivé pocity ve svém těle, proudění , jemné vnitřní pohyby, jemný tlak, tah těla, volnost, rozšíření do prostoru , světlo, lehký třes nohou apod. Můžete rovněž během hluboké relaxace i usnout.

Doba trvání 60 - 90 minut , je vhodné si obléci pohodlné oblečení, samotné kraniosakrální uvolnění probíhá v oblečení , na masážním lehátku.

Kraniosakrální terapie je jemná manuální technika, pomocí které můžeme efektivně a účinně uvolnit napětí a tenzi uloženou hluboce v našem těle. Využitím jemného doteku o síle 5-ti gramů se uvolní bloky uložené v měkkých tkáních, které obklopují centrální nervovou soustavu.

Kraniosakrální terapie je vhodná při řešení nejrůznějších problémů a bolestí spojených s pohybovým aparátem a dále také při různých dysfunkcích orgánů. Posiluje organismus a podporuje jeho odolnost vůči nemocem.

Jak funguje kraniosakrální systém?

Největší vliv na funkce našeho těla a orgánů má mozek a mícha, které tvoří centrální nervovou soustavu (CNS). A právě CNS je výrazně ovlivněna funkcí kraniosakrálního systému, který tvoří membrány a mozkomíšní mok produkovaný v mozkových komorách. Mozkomíšní mok obklopuje, chrání a vyživuje CNS a plní celou řadu důležitých funkcí pro naše tělo.

Každý den jsme vystaveni nejrůznějším negativním vlivům jako např. stresu a napětí, se kterým se musí naše tělo umět vypořádat. Tyto vlivy mohou způsobit stažení tkání a distorzi kraniosakrálního systému. Tyto distorze mohou následně způsobovat napětí, které se akumuluje okolo mozku a míchy a nakonec může ústit v blokády = restrikce. Restrikce následně tvoří bariéru zdravému fungování centrálního nervového systému a potenciálně i všech dalších systémů, které řídí CNS jako je zažívací, endokrinní, reprodukční, cévní, pohlavní a všechny ostatní systémy v těle.

Restrikce mohou být odhaleny a uvolněny využitím jednoduchých a jemných manuálních technik. Za využití lehkého doteku ruky hodnotíme pohmatem funkčnost kraniosakrálního systému na různých částech těla a rytmus cerbrospinální tekutiny pulsující okolo mozku a míchy.

Jemnými technikami se následně uvolňují restrikce v jakékoli tkáni, která ovlivňuje kraniosakrální systém. Kraniosakrální terapie tímto způsobem vrací prostředí okolo mozku do rovnováhy a zvětšuje schopnost těla k sebekorekci.